کتاب هستی و زمان

اثر مارتین هایدگر از انتشارات نشر نی - مترجم: عبدالکریم رشیدیان-دهه 1920

One of the most important philosophical works of our time, a work that has had tremendous influence on philosophy, literature, and psychology, and has literally changed the intellectual map of the modern world.


خرید کتاب هستی و زمان
جستجوی کتاب هستی و زمان در گودریدز

معرفی کتاب هستی و زمان از نگاه کاربران
Sein und Zeit = Being and Time, Martin Heidegger (1889 - 1976)
Being and Time (German: Sein und Zeit) is a 1927 book by the German philosopher Martin Heidegger, in which the author seeks to analyse the concept of Being.
عنوانها: وجود و زمان؛ هستی و زمان؛ نویسنده: مارتین هایدگر؛تاریخ نخستین خوانش: بیست و ششم ماه سپتامبر سال 2008 میلادی
عنوان: هستی و زمان؛ اثر: مارتین هایدگر؛ مترجم: سیاوش جمادی؛ مشخصات نشر: تهران، ققنوس، چاپ دوم 1387، در 942 ص، موضوع: هستی شناسی، فضا و زمان
نخستین بار با عنوان: «وجود و زمان» با ترجمه منوچهر اسدی، توسط انتشارات پرسش، در سال 1385 چاپ و منتشر شده است
هستی و زمان هایدگر یک مقدمه است و یک بخش. هایدگر در مقدمه به پرسش دربارهٔ بودن یا هستی اشاره می‌کند. ایشان این ضرورت را وجود شناسی و هستی شناسی تشخیص می‌دهد. بر پایه اول موضوع اصلی خود بودن است و انسان نیز از آن منظر دیده می‌شود. بر پایه دوم منظر بودنی‌ها است که محور است. ... ا. شربیانی

مشاهده لینک اصلی
هستی‌وزمان موسّع‌تر از آن است که بتوانم بعد از خواندنش در صرفاً چندسطر نظر و برداشتم را پیرامونش ابراز کنم. این کتاب را می‌توان از جهاتی معادلِ مدرکِ‌کارشناسیِ فلسفه در نظر گرفت. امّا جدای از این اهمیت که الزامِ خواندنش برای هرکه در در گروِ فلسفه دارد را نیز در خود خود مستتر دارد٬ نمی‌توان به سختیِ کلمات و تعابیرِ برساخته‌اش گاهی نگاهِ‌انتقادی نداشت. علاوه بر این٬ هایدگر به زعمِ من در کُنهِ تحلیل‌هایش یک‌ نوع حتمیتِ الاهیاتی برای اظهارِ نظر و اتّخاذِ موضع پیرامونِ تمامِ هستی را نیز دارد. و معتقدم همه‌ی هستی را نمی‌توان و بنابراین نباید با دانشِ محدودِ خود تحلیل کنیم.
ترجمه‌ی دکتررشیدیان هم امین و بی‌غلط و ستودنی‌ست از این کتاب؛ البتّه گاهی میل به آزاردهندگی و غیرمنطقی‌شدن هم می‌کند. مثلاً در ساختِ کلماتی نظیرِ «اگزییدن» و «اگزینده». به‌نظرم می‌شد این کلمات را ابتدائاً ترجمه کرد و پس از آن معادلِ قراردادی٬ صورت‌های مصدری و فاعلیِ سالمی از آن معادل ساخت.

مشاهده لینک اصلی
وقتی که من برای اولین بار خواندن هائیدگر را خواندم، از جامعه دانشگاهی به عنوان یک فاشیسم اجتناب کرد. همانطور که این چیزها به طور کلی بر می گشتند، او در نهایت وضعیت خود را به عنوان یک متفکر درخشان شناخت و یک بار دیگر، متشکرم از لطف و محبت آکادمی. اگرچه تفکر Heideggers طی دوره حرفه ای خود تغییرات زیادی را متحمل شد و هرچند اگزیستانسیالیست ها از هر نوعی ازseedness @ از تجربیات ما کاوش کرده بودند، من همیشه به بودن و زمان اختصاص داده بودم تا آگاهی را به پیچیدگی های Dasein باز گردانم. مطالعات فرهنگی، جامعه شناسی، روانشناسی، فلسفه، تاریخ. . . مشاهدات خلاقانه و فرهنگی گرا در بسیاری از رشته ها از این و دیگر ایده های این کتاب تحت تاثیر قرار گرفته است. یک رقیب (به ذهن من) به کانت در تحلیل دقیقش - گاه گاه به طرز دلهره آور! - زمان و زمان با چند کتاب دیگر با توجه به نفوذ آنها در تفکر فلسفی قاره ای بعدی می ایستد. تحقیقات هست شناختی و معرفت شناختی او عمیقا بر جانشینانش، گادامر و دریدا در میان آنها تأثیر گذاشته است و از مشاهدات متفکران (و بله، من متوجه می شوم که پیش فرض می تواند درک آنچه دریدا می گوید باشد) نیست؟ این یک کتاب است که من دوباره و دوباره می آیم

مشاهده لینک اصلی
بازخوانی کوتاه من از نسخه بودن و زمان، که هیچ کس به نظر می رسد پس از آن، با وجود (هر چند این تنها نظر من) Stambaughs ترجمه برتر است. کار واقعا بزرگ از مردی که اندیشه خود را از آنجا پیشرفت کرد. کتابی که باید بیش از یک بار خواندن و بازتاب آن را داشته باشد. هرگز در لیست من قرار نخواهد گرفت. هائیدگر فضا را برای آنچه فلسفه به مقصد تبدیل شده است، برای زنده ماندن آماده کرده است. همچنین، من با بسیاری از دیگران موافقم که این بهترین روش برای رسیدن به هایدگر نیست، اگر چه به نوعی آن است. من پیشنهاد می کنم شاید با شروع این کار، خواندن آثار دیگر خود را ادامه دهید و به این موضوع ادامه دهید. این بدان معنی است که بیش از یک بار منعکس می شود و پس از اینکه هائیدگرها بعد از آن کارهای بیشتری را انجام می دهند، آن را بخوانید. شما ابتدا از دست داده اید، اما همه ما همیشه از دست داده اید و به راحتی خود را از این واقعیت از طریق راحتی و حواس پرتی می بینید؟ شاید.

مشاهده لینک اصلی
به شدت دشوار خواندن، اما به ارزش تلاش است. شما باید برای یادگیری زبان Heideggers کار کنید، اما هنگامی که از آن آویزان می شوید، می توانید این شاهکار فلسفه غرب را دنبال کنید. این کتاب پایه و اساس همه اندیشه هائیدگرها و نقطه اوج 2 میل میل افکار فلسفی از افلاطون به نیچه و هوسرل است. در ریشه این واقعا یک کتاب در مورد من و رابطه من با جهان است که من در آن زندگی می کنم و در آن هستم. این به من کمک کرد تا چیزها را به نحوی عمیق تر از قبل ببینم. هائیدگر مقاله های دیگر و کتاب هایی را که خواندن لذت بخش تر است، اما بدون پایه و اساس زندگی و زمان شما احتمالا در هنگام خواندن آنها اشتباه می شود. Ive هر دو ترجمه Being \u0026 amp؛ زمان و مککواری و ترجمه رابینسون به مراتب برتر است. این به شما احساس بسیار خوبی برای آنچه هایدگر در تلاش برای انتقال از نسخه Stambaugh است.

مشاهده لینک اصلی
یکی از مهم ترین کتاب های فلسفه. متاسفانه، این یک تازه کار نیست که بتواند آن را بخواند. این امر به شناخت پدیده شناسی، اگزیستانسیالیسم و ​​مقادیر مناسبی از تاریخ فلسفه کمک می کند. بهترین خلاصه ای برای این کتاب، واقعا خط Yeats است که می پرسد چگونه می توانید رقصنده را از رقص بگویید. هایدگر نشان می دهد که چگونه معنی را نمی توان از محدوده آن جدا کرد و آنچه را که ممکن است آخرین ناخن در مفهوم ایده آلیست های پلوتونیایی انسان باشد و دانش ای از یک واقعیت اشکال داشته باشد قرار می دهد. هایدگر به دنبال هوسرل است که توسط اکثر مردم تقریبا غیر قابل خواندن است. هایدگر منجر به سارتر و جمعیت اگزیستانسیالیستی می شود که در ادبیات، سنت های سیاسی و دیگر ادیان مختلفی را در مورد چگونگی معنادار شدن در زمینه می گذرانند. او همچنین پدر فلسفی دریدا است، که مفهوم هستی شناختی را به معنای یک قدم بیشتر می گیرد و می گوید نه تنها می توانیم معنای را از متن حذف کنیم، بلکه به همین دلیل هم حقیقتا حقیقت را حقیقتا نمی توانیم تحمل کنیم. هایدگر بذر این همه است.

مشاهده لینک اصلی
برای من کسی نیست که با بنیادگرایی و استدلال با چنان وضوح و سختی که هایدگر در مورد اساسی ترین سوالات پدیده شناسی و هستیشناسی قرار دارد. به عنوان یک موجود برای آن که نگرانی ما در مورد ما باشد، این متن باید برای هرکسی که بخواهد به طور جدی در زمینه فلسفه فکر کند، بخواند، زیرا می توان بسیاری از استدلال هایی را برای اولویت سوال هستی شناختی در مورد اندیشه فلسفی ایجاد کرد. من به شدت این کار را به افرادی از همه درجه علاقه مند به فلسفه توصیه می کنم.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب هستی و زمان


 کتاب داینامو
 کتاب نماینده ی ملت
 کتاب نبرد من
 کتاب تراژدی آمریکایی
 کتاب لازاروس خندید
 کتاب گوریل پشمالو